Açık Halı Sahalar

Sentetik Çim Halı ile Futbol Her Yerde

HALI SAHA YAPIMINDA; SENTETİK ÇİM HALI VE ALTYAPISI KULLANIM AMACI VE SIKLIĞINA GÖRE PROJELENDİRİLİR.

Halı saha yapımı konusunda uzmanlaşmış olan firmamız, projelendirme, kurulum aşamalarının tamamını kendi bünyesindeki mühendis ve ustalarıyla gerçekleştirmektedir. Açık halı sahaların projelendirilmesi; tesisin oturacağı alan, kullanım amacı ve kullanım sıklığı göz önüne alınarak yapılmaktadır. Suni çim halı çeşidi ve halı sahanın altyapısı, buna uygun şekilde belirlenmelidir. Geniş suni çim halı seçenekleriyle her ihtiyaca ve beklentiye uygun çeşitlerimiz mevcuttur.
Norm Sport olarak kullanım özelliklerine göre farklılık gösteren birçok çeşit suni çim halı seçenekleri sunmaktayız ve kurulumlarını yapmaktayız. Doğru suni çimin belirlenmesi, hem sporcu sağlığı hem de oyun ve seyir keyfi açısından önemli olduğu gibi, suni halı zeminin dayanıklı ve uzun süre kullanılabilmesi açısından da önemlidir

Amatör Açık Halı Sahalar

Amatör sporcuların kullanımına uygun, saatlik olarak kiralanabilecek halısaha zeminleri, futbol eğlencesini sağlayacak ve sakatlanmaları minimize edecek şekilde geliştirilmiştir. Sahanın oturacağı alana göre 5-5 kişinin oynayabileceği sahalardan, 11-11 kişinin kullanımına uygun olacak şekilde boyutlandırma yapılabilmektedir. Halı sahanın yanında sporcuların rahatça hazırlanıp, dinlenecilecekleri soyunma odaları ve yönetim binası mutlaka bulunmalıdır. Bu spor tesisleri bir çok zaman, amatör maçların yanında halı saha turnuvaları ve çocuklar için futbol kurslarına da ev sahipliği yapmaktadır. Bu tip halı sahaların yapımında, alt yapısından sosyal tesisine tüm süreçler için anahtar teslim hizmet veriyoruz, çok uzun yıllardır halı saha yapımı alanındaki çalışmalarımız ve tecribemizle, kısa sürede be ekonomik çözümler sunan bir firmayız.

Çok Amaçlı Kullanıma Uygun Hibrit Sentetik Çim

Futbol maçları dışında, çok amaçlı kullanım sağlayan hibrit sentetik çim zemin seçenekleri bulunmaktadır. Bu tip hibrit zeminli sportif tesisler, okul ve eğitim kurumları tarafından, hem öğrencilerin sportif faaliyetlerini yürütmek, hem de okul gösterilerinin yapılabilmesi için talep edilmektedir. Hibrit sentetik zeminler, beden eğitimi ve jimlastik derslerinin haricinde, futbol ve hentbol maçlarının oynanması, özel günler ve geceler için gösteri ve tören yapılmasına olanak sağlayacak şekilde yüksek dayanıma sahiptir. Bu tesislerin hemen yanında geniş ve büyük tribün yapımı, kalabalık gösterilere ve törenlere imkan sağlaması için önermekteyiz. Halı saha yapan firmalara kıyasla, tribün yapımı ve spor ekipmanları konusundaki geniş seçeneklerimiz ile birlikte, komple anahtar teslimi spor tesisleri yapıyoruz.

Profesyonel Sentetik Çim Futbol Sahaları

Üçüncü grup senetik çim sahalar ise profesyonel futbol eğitimi ve müsabakaları için geliştirilmiş, profesyonel sentetik çim sahalardır. Spor klüpleri ve spor okulları tarafından profesyonel futbol antremanlarında veya müsabakalarında kullanıma uygundur. Sporcular için bu sahaların ve zeminlerin kullanımı çok sık olduğu için, sporcu sağlığını ve oyun performansını üst düzeyde tutan altyapıya sahiptir. Özel olarak geliştirilmiş 40-50 cm’nin üzerinde altyapı ve drenaj sistemi bulunmaktadır. Sentetik çim halı üzeri, FIFA standartlarına uygun olacak şekilde esneklik sağlayacak, özel kum ve granül ile beslenmektedir. Çok uzun yıllardır sentetik çim halı imalatı ve montajındaki bilgi birikimimiz bulunmaktadır. Firmamızın, büyük projeler ile elde ettiğimiz referansları bulunmaktadır. Projenize özel teklif alın.

Kapalı Halı Saha Yapımı için Ayrıca Bakabilirsiniz.

Açık Halı Sahanın Yapım Aşamaları

=

Projelendirme ve Mimari Planın Hazırlanması

Projelendirme, halı saha yapımının önemli bir parçasıdır ve halı saha projesi yapılırken, halı sahanın ve yardımcı tesislerinin oturacağı yerler, vaziyet planı da göz önüne alınarak belirlenir. Halısaha ebatları ve alt yapı özellikleri tam olarak kararlaştırıldıktan sonra, dijital ortamda mimari plana işlenir.

Altyapı bilgileri, hatıl ve hasır temel özellikleri, çelik konstrüksiyon detaylarının projelendirilmesi; tedarik ve imalat aşamalarını hızlandırarak kolaylaştırırken, müşterinin de işin sonunda elinde ne olacağını tam olarak görmesine imkan sağlar. Ayrıca mimari plan içerisine soyunma odası, tribün, spor ekipmanları gibi yardımcı yapıların işlenmesiyle; kullanım durumunda yaşanabilecek her türlü sıkıntının daha en başında görülmesine ve önlemler alınmasına yardımcı olur.

=

Altyapı ve Harfiyat İşlerinin Yapılması

Mevcut arazinin hafriyat ve tesviye işleri yapılarak, sahanın oturacağı tüm alan aynı kota getirilir. Belirlenen halı saha ebatlarına göre, sahanın etrafına hatıl kazısı yapılır. Hatıl kazısı yapılırken kenarların gönyede olması yani köşelerin 90° de olması sağlanır.

=

Ankraj ve Drenaj Sisteminin Hazırlanması, Hatıl Betonun Atılması

Hatıl kazısı içerisine projede belirlenmiş hatıl ölçü ve detaylarına uygun olarak demir etriye bağlantıları hazırlanır, projede belirlenmiş aralıklar ile ankraj ana kolon direği ile demir etriye ile bağlantısı yapılır.

Saha içerisinde birikecek olan yağmur suyunun tahliyesi için hatıl betonu atılmadan önce drenaj boruları yerleştirilir.

Beton dökümü için kalıplar çakılır, hazır beton dökülür ve betonun kurumasından sonra kalıplar tekrar sökülür.

=

Mıcır Dolgusunun Serilmesi ve Sıkıştırılması

Sahadan yağmur suyunun drenaj edilebilmesi ve aynı zamanda zeminin futbol oynamaya uygun altyapıda olması için kademeli olarak mıcır dolgusu serilir. Projede belirlenmiş olan yüksekliklerde sırasıyla 4-3-2-1 numaralı mıcır dolgu yapılır ve kademe kademe silindir ile sıkıştırılır. Bu işlem, zeminde zamanla çökme problemleri oluşmasını engeller ve kilitlenip düzgün, kot dalgalanması olmayan bir zemin hazırlar.

=

Taşıyıcı İskelet ve Fens Konstrüksiyonun Yapılması

Hatıl içerisine hazırlanan ankrajlar üzerine taşıyıcı ayaklar yerleştirlir. Boru ve profillerden imal edilmiş diagonal ve rüzgar atkıları da ayaklara bağlarak taşıyıcı iskelet kurulur. Yan taşıyıcılara plastik kaplamalı galvaniz telden imal fens tellerinin bağlantısı yapılarak kapatılır, isteğe göre üst yan kısım ağ file ile de kapatılabilir.

=

Elektrik Kumanda Panosu ve Aydınlatma Sisteminin Kurulması

Aydınlatma projektörü ve led aydınlatma kasası, taşıyıcı konstrüksiyon üzerine montajlanır. Elektrik panosu ile projektörler arasında dış ortamda kullanıma uygun elektrik kabloları kullanılarak enerji dağıtımı sağlanır. Kumanda panosunda faz koruma ve kaçak akım rölesi konulur, ayrıca şalt malzemelerin kaliteli kullanılması ile güvenli bir sistem sağlanır.

=

Sentetik Çim Halının Serilmesi, Kumlama ve Granüllemesinin Yapılması

Sentetik çim halı, geotekstil keçe ile birlikte serilerek montajlanır. Geotekstil keçe, mastarlanmış olan zemine ıslatılarak serilir. Geotekstil keçe sentetik çim halının yere düzgün bir şekilde oturmasını sağlarken, aynı zamanda esneme özelliği ile darbe emilmesine de yardımcı olur. Sentetik çim halı, geotekstil keçe üzerine yerleştirildikten sonra çift kompetantlı tutkal ile birleştirlir. Sahanın çizgileri, beyaz renkli sentetik çim halı ile ayrıca oluşturulur.

Suni çim çeşitlerimizi görmek için tıklayın.

Sentetik çime özel silis kum ve kauçuk granül malzeme, makina yardımıyla halının üzerine dağıtılır. Otomatik fırçalama makinası ile kum ve granülün halının içerisine iyice nüfuz etmesi sağlanır. Böylece FIFA futbol oyun standartlarının yüksek seviyede olması sağlanır. Futbolcu sağlığı ve eğlenceli oyun oynanabilmesi için kumlama ve granüllemenin doğru oranda atılması ve sahaya eşit şekilde yayılması önemlidir.

Halı saha montajındaki makinalar hakkında bilgi almak için www.norm-makine.com

=

Ağların Koşullandırılması ve Spor Ekipmanların Montajı

Üst ve yan ağların koşullandırılması,
çelik halatlar ile gerdirilerek yapılır. Kale direkleri, skorboard ekipmanları sahanın içerisine montajlanır.

=

Yönetim Binası, Tribün vb. Yapılar ile Entegrasyonu

Projede aşamasında belirlenen, tribün,
soyunma odası, sosyal tesisler, yönetim binası vb. yapıların inşaası gerçekleştirilir, halısaha ile entegrasyonu yapılır.

Yıl Halı Garantisi

İş Gününde Anahtar Teslim

Halı Saha Yapım Maliyetini Etkileyen Faktörler

W

Sahanın Mevcut Zemin Durumu ve Altyapı İşleri

W

Çelik Konstrüksiyon Taşıyıcılar ve Fens Telleri

W

Elektrik ve Aydınlatma Sistemleri

W

Sentetik Çim Halı Tipi

W

Yan Duvar ve Tampon Ağları, Üst Kaplama Ağı

W

Sosyal Tesis ve Seyirci Tribünleri

Anahtar Teslim Komple Spor Tesisleri Yapımı

Norm Sport olarak; komple açık halı sahaları anahtar teslimi olarak inşaa ediyoruz. Spor tesisinin projelendirilmesi, imalatı ve yerinde uygulaması, her aşamasında mühendislik kadromuz ve tecrübeli ekibimizle, çözümler üretiyoruz.

Telefon

Adres

Halkapınar Mah. 1348sk. No:3/E

Yenişehir, İzmir 35500, Türkiye

İletişim ve Teklif Formu

 • Suni Çim Saha Yapımı
 • Suni Çim Halı
 • Halı Saha Yapımı
 • Sentetik Çim Halı
 • Spor Tesisleri Yapımı
 • Kapalı Halı Saha Yapımı
 • Halı Saha Projelendirme
 • Tenis Kortu Yapımı
 • Kauçuk Zemin Kaplama
 • EPDM Zemin Kaplama
 • Tartan Pist Yapımı
 • Poliüretan Zemin Kaplama
Norm Sport bir Norm Teknik Makina Ltd. Şti. firmasının markasıdır.
Norm Teknik Makina'ya ait diğer grup şirketleri;
Uzay çatı ve çelik konstrüksiyon yapımı için Norm Uzay Çatı ve Özel Makina İmalatı için NormTech sitelerini ziyaret edebilirsiniz.
Uzay çatı ile alakalı daha önce yayınlanmakta olan sitemiz uzaycati.gen.tr ve Spor Ekipmanları, fileler ve ağların satışı için fileagizmir.com