PVC – Linolyum Zeminler

PVC ve Linolyum Zemin Kaplamalar ile Suya ve Darbelere Dayanıklı Kapalı Ortamlar Yaratın

KAPALI SPOR SALON ZEMİNLERİNDE, ÜRETİM ALANLARINDA, LABORATUVARLAR, HASTANELER VE ÇALIŞMA OFİSLERİNDE; DÜZGÜN YÜZEYLİ, YARI ESNEK VE TEMİZ PVC VE LİNOLYUM ZEMİN KAPLAMA SİSTEMLERİ

PVC Zemin Kaplama Sistemleri

PVC zemin kaplama malzemeleri sentetik malzemelerdir. Etilen ve klor maddeleri işlenerek Vinil adı verilen Polivinil Klorür PVC maddesi elde edilir. Sentetik olması sayesinde, kullanım alanlarına göre, farklı yapılarda ve modellerde malzeme çeşitliliği bulunmaktadır.
PVC kaplamalar yüzeylerinin düzgün ve pürüzsüz olması sebebiyle, iç kapalı mekanlarda, hastanelerden çalışma ofislerine, üretim tesislerinden spor alanlarına kadar bir çok alanda kullanılmaktadırlar.
PVC zeminler kaydırmazlık özellikleri, ses ve gürültüyü absorbe etmesiyle akustik konfor, suya karşı dayanıklılığı ile kolayca temizlenmesi gibi avantajlarıyla iç mekanlarda kullanımı her geçen gün artmaktadır.
Ayrıca PVC zemin kaplamalar; anti-statik pvc kaplama, kaymaz pvc kaplama, su yalıtımı sağlayan pvc kaplama gibi farklı özelliklerde üretilebilir. Bu çeşitlendirme ile doğru alanlarda doğru malzeme çeşidini kullanarak optimum çözüme ulaşılabilir. Bulunduğunuz yerde kullanmayı düşündüğünüz kaplama için kullanılacak çeşit ve pvc zemin kaplama fiyat bilgisi almak için bize ulaşabilirsiniz.
PVC Vinil zeminler, rulo ve karo olmak üzere iki biçimde üretimi yapılır ve montajlanır. Zemin özelliklerine göre homojen ve heterojen şeklinde sınıflandırılmaktadırlar.

Homojen PVC Zeminler

Tek katmandan oluşan homojen vinilde renk skalası geniştir ancak tasarım katmanı olmadığı için desen verilmemektedir. Homojen olması sayesinde aşınma gibi durumlarla karşılaşılmaz. Kullanım ömürleri çok uzundurlar, ancak 5-6 yılda bir cila atılması bakımı konusunda yeterlidir.

Heterojen PVC Zeminler

Birden fazla katmanlı olarak üretilen heterojen PVC zeminler, içlerinde çeşitli desenlere sahip olabilmektedirler. Bu malzemenin minimum 2 mm kalınlığında ve üst katmanında aşınma tabakası bulunmaktadır. Malzemenin esas kalitesini üst aşınma tabakası belirler. Heterojen pvc zemin kaplamasında bakım olarak cila gerektirmez
Heterojen PVC zeminler ile ahşap, taş ve metal desenlerden oluşan geniş tasarım seçeneği imkanı sunmaktayız.

Linolyum Zeminler

Linolyum zemin kaplama malzemesidir. Genellikle spor salonu kreş sağlık ocağı gibi alanlarda kullanılmasından dolayı diğer kaplamalara nazaran daha az bilinirliğe sahiptir. Bu tip mekanlarda kullanılmasının sebebi ise tamamen doğal bileşenlerden oluşması ve hijyenik bir yapıya sahip olmasıdır.
Linolyum Kaplama kireç taşı, hint keneviri, ağaç tozu keten tohumu yağı , ağa. Reçinesi ve ağaç mantarı maddelerinden oluşmaktadır. Bütün bileşenleri doğaldır ve insan sağlığına hiçbir zararı yoktur.
Doğal olmasının yanında antibakteriyel özelliği olması yeni dönemde evlerde de kullanımını yaygınlaştırmıştır. Yakın zamanda zenginleşen çeşitliliği ve insanların sağlıklı kaplamalara yönelmesi linolyum zeminin tercih edilmesinde rol oynamaktadır.

PVC ve Linolyum Zeminlerin Uygulaması Nasıl Yapılır?

PVC ve Linolyum Zeminler uygulanmadan önce alt zeminleri düzgün ve pürüzsüz olmalıdır. Mermer ve benzeri zeminler PVC ve linolyum kaplamaları uygulamak için oldukça iyidir.
Uygulamalar çoğunlukla beton zeminler üzerine yapılmaktadır, bu durumda da çok düzgün atılmış bir şap ve üzeri helikopterle perdahlanmış bir zemin değil ise değilse kesinlikle tesfiye yapılması gereklidir. Bunun için özel olarak üretilmiş Tesviye Şapı (Self-Leveling) adı verilen çimento esaslı ürünler kullanılmaktadır.
Tesviye şapı en fazla 5 mm kalınlığında uygulanabilmektedir. Su bazlı bir ürün olduğundan PVC veya linolyum zemin kaplaması yapılmadan önce şapın nem ölçer ile ölçülmesi ve üretici tarafından belirtilen nem değerlerinin altında olduğuna emin olunmalıdır.

Tenis Kortları Yapımı için Ayrıca Bakabilirsiniz.

Poliüretan Zemin Kaplama Yapım Aşamaları

=

Uygulama Zemininin Temizlenmesi

Poliüretan zemin kaplama uygulaması, beton zeminler üzerine rahatlıkla uygulanabilir. Bu zeminlerin öncelikle helikopter perdah makinasıyla düzeltilmesi ve temizlenmesi, poliüretanın daha iyi tutunması için önemli bir işlemdir.

=

Kauçuk Dökme İşlemi Öncesi Astarlanması

Kauçuk malzeme ile alt beton veya asfalt yüzeyin birbirine iyice yapışması için Poliüretan bazlı yapıştırıcılar ile ilk kat astarlama işlemi yapılır.

=

SBR Kauçuk Granüllerinin, Tutkalka Karışım Haline Getirilmesi

SBR kauçuk granülleri ile, poliüretan bazlı özel tutkalı, mikser içerisinde dökme kıvamına gelinceye kadar karıştırılır, ve döküme hazır hale getirilir.

=

İlk Kat SBR Kauçuğun Serilmesi

Karışım haline gelmiş olan SBR kauçuk istenilen kalınlıkta astar üzerine döküm yapılır. Üzeri makine veya el ekipmanlarıyla düzleştirilir ve sıkıştırılır. Bu işlemin sonrasında kürlenme süresi kadar beklenilmelidir.

=

EPDM veya SBR Son Kat Kauçuk Döküm İşleminin Yapılması

Kauçuk granülleri, tutkal karışımıyla mikserde hamur haline getirilir. EPDM kendiliğinden istenen renkte olurken, SBR için renklendirici boya eklenir. Döküm yapılma kıvamına geldikten sonra ilk kat üzerine serilir. Makine veya el ekipmanları yardımıyla sıkıştırılıp düzleştirildikten sonra kürlenmeye bırakılır.

Anahtar Teslim Spor Zeminleri Kaplama

Norm Sport olarak; her türlü spor zemini için, ihtiyaçlarınıza göre en uygun seçenekleri sunuyoruz. Projelendirilme , imalatı ve yerinde uygulaması, her aşamasında mühendislik kadromuz ve tecrübeli ekibimizle, zemin kaplama işlerini yapıyoruz.

Telefon

Adres

Halkapınar Mah. 1348sk. No:3/E

Yenişehir, İzmir 35500, Türkiye

İletişim ve Teklif Formu

 • Suni Çim Saha Yapımı
 • Suni Çim Halı
 • Halı Saha Yapımı
 • Sentetik Çim Halı
 • Spor Tesisleri Yapımı
 • Kapalı Halı Saha Yapımı
 • Halı Saha Projelendirme
 • Tenis Kortu Yapımı
 • Kauçuk Zemin Kaplama
 • EPDM Zemin Kaplama
 • Tartan Pist Yapımı
 • Poliüretan Zemin Kaplama
Norm Sport bir Norm Teknik Makina Ltd. Şti. firmasının markasıdır.
Norm Teknik Makina'ya ait diğer grup şirketleri;
Uzay çatı ve çelik konstrüksiyon yapımı için Norm Uzay Çatı ve Özel Makina İmalatı için NormTech sitelerini ziyaret edebilirsiniz.
Uzay çatı ile alakalı daha önce yayınlanmakta olan sitemiz uzaycati.gen.tr ve Spor Ekipmanları, fileler ve ağların satışı için fileagizmir.com