Spor Ekipmanları

Spor Tesisleri için Tüm Ekipmanlar

HALI SAHALAR, SPOR TESİSLERİ VE SPOR SALONLARINDA KULLANILAN TÜM SPOR EKİPMANLARI GENİŞ ÇEŞİT YELPAZESİ İLE SUNUYORUZ.

Halı sahaların üst ve yan kapama ağları, kale fileler Sentetik halı sahaların projelendirmesi yapılırken; tesisin oturacağı alan, kullanım amacı ve kullanım sıklığı göz önüne alınmaktadır.

+halı +saha +file
+halı +saha +ağ
+voleybol +file
+kale +file
+kale +ağ
“paraşüt ipinden ağ”
“paraşüt ipinden file”
+futbol +file
+saha +file
+spor +file
+baskoetbol +file
+tenis +file
+tenis +ağ
+basketbol +ağ
+file +ağ
+hentbol +ağ
+hentbol +file
+sera +file
+havuz +file
+pota +file
+minyatür +kale +filesi
+file +imalatı
“halı saha üstü file”
“halı saha kale filesi”
“kale filesi nerede satılır”
+güvenlik +file
+inşaat +file
+güvenlik +ağ
+inşaat +ağ
“fens teli”
“örgü tel”
+merdiven +file
+emniyet +file
+iskele +file
+koruma +file
“inşaat güvenlik ağı fiyatları”
“file ağ fiyatları”
“güvenlik filesi fiyatları”
“inşaat filesi fiyatları”
+file +imalatı +yapan +firmalar
+futbol +kale
+halı +saha +kale
+spor +tesis +malzemeleri
+spor +tesis +ekipmanları
+basketbol +pota
+voleybol +direği
+mini +kale
+kale +direği
+halı +saha +skorbord
+halı +saha +skorboard
“portatif futbol kalesi”
“halı saha aydınlatma”

Ekonomik Açık Halı Sahalar

Amatör sporcuların kullanımına uygun, saatlik olarak kiralanabilecek halısaha zeminleri, futbol eğlencesini sağlayacak ve sakatlanmaları minimize edecek şekilde geliştirilmiştir. Sahanın oturacağı alana göre 5-5 kişinin oynayabileceği sahalardan, 11-11 kişinin kullanımına uygun olacak şekilde boyutlandırma yapılabilmektedir. Halı sahanın yanında sporcuların rahatça hazırlanıp, dinlenecilecekleri soyunma odaları ve yönetim binası mutlaka bulunmalıdır. Bu spor tesisleri bir çok zaman, amatör maçların yanında halı saha turnuvaları ve çocuklar için futbol kurslarına da ev sahipliği yapmaktadır.

Çok Amaçlı Kullanıma Uygun Hibrit Sentetik Çim

Futbol maçları dışında, çok amaçlı kullanım sağlayan hibrit sentetik çim zemin seçenekleri bulunmaktadır. Bu tip hibrit zeminli sportif tesisler, okul ve eğitim kurumları tarafından, hem öğrencilerin sportif faaliyetlerini yürütmek, hem de okul gösterilerinin yapılabilmesi için talep edilmektedir. Hibrit sentetik zeminler, beden eğitimi ve jimlastik derslerinin haricinde, futbol ve hentbol maçlarının oynanması, özel günler ve geceler için gösteri ve tören yapılmasına olanak sağlayacak şekilde yüksek dayanıma sahiptir. Bu tesislerin hemen yanında geniş ve büyük tribün yapımı, kalabalık gösterilere ve törenlere imkan sağlaması için önermekteyiz.

Profesyonel Sentetik Çim Futbol Sahaları

Üçüncü grup senetik çim sahalar ise profesyonel futbol eğitimi ve müsabakaları için geliştirilmiş, profesyonel sentetik çim sahalardır. Spor klüpleri ve spor okulları tarafından profesyonel futbol antremanlarında veya müsabakalarında kullanıma uygundur. Sporcular için bu sahaların ve zeminlerin kullanımı çok sık olduğu için, sporcu sağlığını ve oyun performansını üst düzeyde tutan altyapıya sahiptir. Özel olarak geliştirilmiş 40-50 cm’nin üzerinde altyapı ve drenaj sistemi bulunmaktadır. Sentetik çim halı üzeri, FIFA standartlarına uygun olacak şekilde esneklik sağlayacak, özel kum ve granül ile beslenmektedir.

Sentetik Çim Halı Saha Montajı

Açık Halı Sahanın Yapım Aşamaları

=

Projelendirme ve Mimari Planın Hazırlanması

Halısahanın ve yardımcı tesislerinin oturacağı yerler, vaziyet planı da göz önüne alınarak belirlenir. Halısaha ebatları ve alt yapı özellikleri tam olarak kararlaştırıldıktan sonra, dijital ortamda mimari plana işlenir.

Altyapı bilgileri, hatıl ve hasır temel özellikleri, çelik konstrüksiyon detaylarının projelendirilmesi; tedarik ve imalat aşamalarını hızlandırarak kolaylaştırırken, müşterinin de işin sonunda elinde ne olacağını tam olarak görmesine imkan sağlar. Ayrıca mimari plan içerisine soyunma odası, tribün, spor ekipmanları gibi yardımcı yapıların işlenmesiyle; kullanım durumunda yaşanabilecek her türlü sıkıntının daha en başında görülmesine ve önlemler alınmasına yardımcı olur.

=

Altyapı ve Harfiyat İşlerinin Yapılması

Mevcut arazinin hafriyat ve tesviye işleri yapılarak, sahanın oturacağı tüm alan aynı kota getirilir. Belirlenen halı saha ebatlarına göre, sahanın etrafına hatıl kazısı yapılır. Hatıl kazısı yapılırken kenarların gönyede olması yani köşelerin 90° de olması sağlanır.

=

Ankraj ve Drenaj Sisteminin Hazırlanması, Hatıl Betonun Atılması

Hatıl kazısı içerisine projede belirlenmiş hatıl ölçü ve detaylarına uygun olarak demir etriye bağlantıları hazırlanır, projede belirlenmiş aralıklar ile ankraj ana kolon direği ile demir etriye ile bağlantısı yapılır.

Saha içerisinde birikecek olan yağmur suyunun tahliyesi için hatıl betonu atılmadan önce drenaj boruları yerleştirilir.

Beton dökümü için kalıplar çakılır, hazır beton dökülür ve betonun kurumasından sonra kalıplar tekrar sökülür.

=

Mıcır Dolgusunun Serilmesi ve Sıkıştırılması

Sahadan yağmur suyunun drenaj edilebilmesi ve aynı zamanda zeminin futbol oynamaya uygun altyapıda olması için kademeli olarak mıcır dolgusu serilir. Projede belirlenmiş olan yüksekliklerde sırasıyla 4-3-2-1 numaralı mıcır dolgu yapılır ve kademe kademe silindir ile sıkıştırılır. Bu işlem, zeminde zamanla çökme problemleri oluşmasını engeller ve kilitlenip düzgün, kot dalgalanması olmayan bir zemin hazırlar.

=

Taşıyıcı İskelet ve Fens Konstrüksiyonun Yapılması

Hatıl içerisine hazırlanan ankrajlar üzerine taşıyıcı ayaklar yerleştirlir. Boru ve profillerden imal edilmiş diagonal ve rüzgar atkıları da ayaklara bağlarak taşıyıcı iskelet kurulur. Yan taşıyıcılara plastik kaplamalı galvaniz telden imal fens tellerinin bağlantısı yapılarak kapatılır, isteğe göre üst yan kısım ağ file ile de kapatılabilir.

=

Elektrik Kumanda Panosu ve Aydınlatma Sisteminin Kurulması

Aydınlatma projektörü ve led aydınlatma kasası, taşıyıcı konstrüksiyon üzerine montajlanır. Elektrik panosu ile projektörler arasında dış ortamda kullanıma uygun elektrik kabloları kullanılarak enerji dağıtımı sağlanır. Kumanda panosunda faz koruma ve kaçak akım rölesi konulur, ayrıca şalt malzemelerin kaliteli kullanılması ile güvenli bir sistem sağlanır.

=

Sentetik Çim Halının Serilmesi, Kumlama ve Granüllemesinin Yapılması

Sentetik çim halı, geotekstil keçe ile birlikte serilerek montajlanır. Geotekstil keçe, mastarlanmış olan zemine ıslatılarak serilir. Geotekstil keçe sentetik çim halının yere düzgün bir şekilde oturmasını sağlarken, aynı zamanda esneme özelliği ile darbe emilmesine de yardımcı olur. Sentetik çim halı, geotekstil keçe üzerine yerleştirildikten sonra çift kompetantlı tutkal ile birleştirlir. Sahanın çizgileri, beyaz renkli sentetik çim halı ile ayrıca oluşturulur.

Sentetik çime özel silis kum ve kauçuk granül malzeme, makina yardımıyla halının üzerine dağıtılır. Otomatik fırçalama makinası ile kum ve granülün halının içerisine iyice nüfuz etmesi sağlanır. Böylece FIFA futbol oyun standartlarının yüksek seviyede olması sağlanır. Futbolcu sağlığı ve eğlenceli oyun oynanabilmesi için kumlama ve granüllemenin doğru oranda atılması ve sahaya eşit şekilde yayılması önemlidir.

=

Ağların Koşullandırılması ve Spor Ekipmanların Montajı

Üst ve yan ağların koşullandırılması,
çelik halatlar ile gerdirilerek yapılır. Kale direkleri, skorboard ekipmanları sahanın içerisine montajlanır.

=

Yönetim Binası, Tribün vb. Yapılar ile Entegrasyonu

Projede aşamasında belirlenen, tribün,
soyunma odası, sosyal tesisler, yönetim binası vb. yapıların inşaası gerçekleştirilir, halısaha ile entegrasyonu yapılır.

Yıl Halı Garantisi

İş Gününde Anahtar Teslim

Sentetik Çim Halı Saha Montajı

Halı Saha Yapım Maliyetini Etkileyen Faktörler

W

Sahanın Mevcut Zemin Durumu ve Altyapı İşleri

W

Çelik Konstrüksiyon Taşıyıcılar ve Fens Telleri

W

Elektrik ve Aydınlatma Sistemleri

W

Sentetik Çim Halı Tipi

W

Yan Duvar ve Tampon Ağları, Üst Kaplama Ağı

W

Sosyal Tesis ve Seyirci Tribünleri

Anahtar Teslim Komple Spor Tesisleri Yapımı

Norm Sport olarak; komple açık halı sahaları anahtar teslimi olarak inşaa ediyoruz. Spor tesisinin projelendirilmesi, imalatı ve yerinde uygulaması, her aşamasında mühendislik kadromuz ve tecrübeli ekibimizle, çözümler üretiyoruz.

Telefon

Adres

Halkapınar Mah. 1348sk. No:3/E

Yenişehir, İzmir 35500, Türkiye

İletişim ve Teklif Formu